Itadakimasu Fansub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnimeOU kapandı.

5 posters

AnimeOU kapandı. Empty AnimeOU kapandı.

Mesaj  YAGA Salı Nis. 05, 2011 10:17 pm

Ayrıntılı bilgi için sitesine ulaşabilirsiniz: http://www.animeou.net/

Gerçekten üzüldüm çünkü Türkiye'nin en iyi FanSub gruplarından biriydi şüphesiz (en iyisi biziz :D) Bir çok izlediğim animeyi onlar çevirmişti ki bunların arasında benim için yeri doldurulamayacak bir anime olan Kenichi de vardı. Yeni bir oluşum içine girmeyi düşündükleri yazmakta ancak bir fikir ayrılığından sonra ne kadar düzelir bence orası meçhul.
YAGA
YAGA
Admin
Admin

https://itadakimasufansub.yetkin-forum.com

AnimeOU kapandı. Empty Geri: AnimeOU kapandı.

Mesaj  delphiturk Cuma Nis. 08, 2011 6:12 pm

evt bende görünce çok üzüldüm ilk animemi o siteden indirmiştim.. AnimeOU kapandı. 1400116220
delphiturk
delphiturk
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8

Mesaj  umityildiz C.tesi Nis. 09, 2011 12:00 pm

Gerçekten üzücü bir haber. Benimde sevdiğim bir fansub grubuydu. AnimeOU kapandı. 1625426987 Hayırlısı bakalım. AnimeOU kapandı. 3258110124
umityildiz
umityildiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 41

http://www.umityildiz.tk/

Mesaj  YAGA C.tesi Nis. 09, 2011 4:23 pm

umityildiz demiş ki:Gerçekten üzücü bir haber. Benimde sevdiğim bir fansub grubuydu. AnimeOU kapandı. 1625426987 Hayırlısı bakalım. AnimeOU kapandı. 3258110124

Bana gelen e-posta da 15.000'den fazla üyesi var yazıyordu. Anlamadığım konu fikir ayrılığı nasıl kapattırmış ki? Kuran kişi devam ettirseydi fikir ayrılığı falan devam ederdi gibime geliyor ancak tam olarak bilemiyoruz maalesef.
YAGA
YAGA
Admin
Admin

Mesaj  rocker_tr Cuma Nis. 15, 2011 3:51 pm

Hunter'dan gelen bana bir açıklama...

Güle güle animeou...(Hunter)

Değerli arkadaşlarımız ve üyelerimiz, sizlere AnimeOu’nun artık kapanmış olduğunu belirtmekten büyük üzüntü duyuyorum. Ayrıca yaşanan olaylardaki bütün gerçeklerin her üyeye belirtilmesi gerektiğini düşünecek kadar sağduyulu olan tek kişi olduğum için daha büyük üzüntü duyuyorum. Aslında bu noktaya gelmemizin en temel nedeni de bu nokta sanırım; ben her zaman herkesin hakkı olduğunu düşünürken, başkalarının sadece kendinin hakkının var olduğunu düşünmeleri…

AnimeOu benim yuvamdı; onun için, onun verdikleri ile mutlu olan üyeler için çok çalıştım ve çok uğraştım. Aynı şekilde pek çok arkadaşımım da eviydi ou, onlarda çok uğraş verdiler. Ancak çoğu zaman fikir ayrılığı yaşadığım bazı eylemler çok oldu. Mesela çoğu kadro elemanının kendilerine sorulmadan anında rütbelerinin alınıp atılmaları gibi çok despot ve kişisel kararlar hiçbir zaman hoşuma gitmedi. Keza yaşanan olaylardan sonra siteden uzaklaştırılan DonkanShinigami’nin, uzaklaştırılmasına rağmen hala sitenin işlerini yaptığını duyduğumda da fikir ayrılığı yaşamıştım. Benim görüşüm, eğer biri çalışıyor ve iş yapıyorsa karşılığının verilmesi ve emeğe saygılı olunmasıydı. Bunu önceki konuşmalarımızda her zaman belirtmiştim diğer yetkililere.

Sitedeki en büyük emeklerden birine sahip olan Jidoshine’nin, bırakma kararını kesin kes verdikten sonra alınan karar ile tüm yetki ve sorumluluğu bana vermişlerdi arkadaşlarımız. Bende verilen bu sorumlulukla ilk iş olarak DonkanShinigamiyi kadroya geri almıştım, çünkü virüslü sitemizi kurtarabilecek teknik donanıma sahip tek kişi oydu. Bunu önceden her zaman söylediğim halde, haber vermeden yapmışım gibi bana tavır alanlar olmuştu. Bunu hiçbir zaman anlayamacağımı belirtirim. Çünkü benim felsefemde çalışacak kişi layıkıyla çalışır, hakkını da alır. Buna sadece Allahın bildiğini kullara göstermek olarak yorumlayabilirim, ancak tüm can sıkıcı olayların başlama noktası da bu oldu. Bazı arkadaşlarımız bunu yapacağımı bildikleri halde, her konuşmada iş dönüp dolaşıp bu harekete geldi ki bu da benim bu eylemimin hiçbir zaman hazmedilemeyeceğini gösterdi bana. Diğer arkadaşlarımın hep kişisel düşüncelerini yansıtarak karar vereceğini gösterdi. Onların tarzında perde arkasından virüsü hallettirsem, herkes gerçeği bildiği halde önceden yapıldığı gibi bilmemezlikten gelinse belki çok daha iyi olurdu siz üyeler için. Ancak ben iş yapacaksam en doğru yolda yapacaktım ve tüm kararlarımı bu yönde verdim.

Bu kararımdan sonra kimseden ses çıkmadı aslında başta. Herkes virüs temizleme karşılığı kadronun nasıl şekilleneceğini biliyordu zaten. Ben de bırakıp gittim diyenlerden daha sonra gelecek tepkileri beklemediğim için, kadroda emek veren arkadaşlarımızla ou’nun geleceği için konuşmalara başlamıştım bile. 1 gün içinde en az 15-20 kişi ile konuşmuştum ve herkesin kalma isteği, işlerine devam etme şevki, gelecek için planları vardı. Kısa bir dönemlikte olsa, insanlardaki sinerjiyi gördüğümde mutluydum.

Ancak bir günde ne değiştiyse, nerelerden fikirler ürediyse her şey karıştı. Biz ayrılıp gidiyoruz, tüm sorumluluğu sana bıraktık, sana güveniyoruz diyen arkadaşlarım 1 gün sonra bana gelip önce; biz ayrı bir grup açacağız ve eskiden zevk alarak yaptığımız işe burada küçük bir grup olarak, tekrar zevk alarak-eğlenerek-eski arkadaşlık ortamımızda devam edeceğiz dediler. Bana ne kadar ters gelse de ( sonuçta aynı işe devam edilecekse, neden ayrılınıyordu değil mi? ) kabul ettim, karşı gelmedim bu fikre. Zaten kimseyi kısıtlamakta istemem, yapımda yok. Ancak akabinde bana söylenen fikir, hatta fikirlikten çıkıp alındığı söylenen karar beni şoke etmişti!

“Bizler kurucu üyeleriz, animeou da fansub ı kapatma kararı aldık” dediler bana… Beynimden kaynar sular dökülmüş gibi oldum. Arkadaşlığından hiçbir zaman şüphe duymadığım bu kişiler nasıl böyle bir şey söylerlerdi? Bir günde arkamdan neler dönmüştü de, iş bu noktaya gelmişti? Peki ya kadronun diğer çalışanları? Ya üyeler..?

Başka şekil düşünen üyelerimiz de çıkabilir ama bu fikrimin sonuna kadar arkasındayım; animeou 3-4 kişinin kurduğu ve 3-4 kişinin kendi isteğiyle kapatabileceği sınırı çoktan geçmiştir. Animeou 50-60 kişilik bir kadrosu olan, 15000 üyeye sahip dev gibi bir oluşum olmuştur artık. Onların düşüncesinde forumun kalması üyeler için yeterliydi belki ama her üyenin animeou ya üye olma nedeninin fansub olduğu gerçeğini de kaçırmışlardı. Dahası bu büyük kadronun hakkını, karşılığı ödenemeyecek şekilde yemek demekti bu karar. 3-4 kişi, bu kadar emek vermiş, hala veren ve verecek olan insanlara hiç saygı göstermeden bu kararı aldık diyebilmişlerdi. Üstelik bir gün önceden yaptığım konuşmalarda herkesin hala ne kadar istekli olduğuna bizzat tanık olmuştum. İşte bu fikirler içerisinde iken direk itiraz ettim, ve karşılıklı ihtilaf belki de bu noktada kesinleşti… Ne olursa olsun ben AnimeOu kadrosunda bulunan, emek veren ve hala vermeyi planlayan herkes için bu kararı kabul etmeyecektim, bunu da çok iyi biliyor olmaları gerekirdi bence. Bana “şu bırakıyor, ben de bırakıyorum” diyenler ya da bu düşüncede olanlar için de bu satırları yazıyorum ki, gerçekte neler olduğunu, fikrinize danışılmadan hatta fikrinizi söyleme hakkınızın olduğuna bile inanılmadan neler geçtiğini öğrenin… Bence öğrenmek hem kadro çalışanlarının hem de tüm üyelerin hakkı çünkü.

Bu kararın çıkmasındaki en büyük etkenin hala emeklerinin karşılığını DonkanShinigamiye vermem olduğunu düşünüyorum, gerçi diğer arkadaşlar bana kalitenin kesinlikle eskisi gibi olmayacağını ve düşeceğini iddia ettiler. 3-4 kişinin gitmesinin çeviri ve fansub kalitesini etkileyeceğini düşündüklerini neden düşündüklerini hiçbir zaman anlamayacağım. Bana yeni çevirmen aldığında nasıl kontrol edeceksin iyi olduğunu dediler ancak ben zaten olanlarla devam etmek istediğimi ve kalanlar için uğraşacağımı belirtmiştim. Ha, madem kalanların bu kaliteyi düşüreceğine inanıyordunuz ve onlara güvenmiyordunuz neden aldınız kadroya? Soruma da hiçbir zaman cevap alamadım. Neyse, bu konuşmaları ilk yaptığım Jidoshie ve Anqeluss ile sonuca varamadıktan sonra ( ki sanırım Göksu hala bana küs ) ertesi güne bırakıp, Merhak ve Anqeluss ile görüşüp, mantıklı olanı görmelerini sağlayacağımı düşünmüştüm. Anqeluss ile her görüşmemde beni anladı, dediklerimdeki mantığı gördü ancak diğer tarafta da çok uzun süreli arkadaşları vardı. Kalbi hep onlarlaydı ve onları kırmak istemediği için hep arayı bulmaya çalıştı. Çok teşekkür ederim Hakan, kırmak istemediğim tek kişi sen kalmıştın. Umarım bu yazı ile gerçekleri açıklamam seni kırmamıştır…

Hakan abi ( Merhak ) ile görüşmelerim ise belki Göksu ile olandan bile daha kötüydü. Çok sabit fikirleri vardı, kendinden başka kimsenin bu işi yapamayacağına, kurucu olduğu için her şeye hakkı olduğuna inanıyordu. Seni biz admin yaptık, hep biz verdik, biz alırız vs tarzı konuşmaları da çok yaraladı beni. Ben hariç diğer kadro elemanlarının da emeklerini ve isteklerini yok sayması da çok yaraladı… Onunla da bir sonuca varamayacağımı anladım ve konuşmamız bitti. Artık sadece Anqeluss un dediği gibi arayı bulmaya çalışmasını bekledim. Nitekim kimsenin haberi bile olmadan Animeounun bir anda kapatılması onun da çabalarının işe yaramadığının kanıtı.

Şunun anlaşılmasını istiyorum, ben hiçbir zaman yetkiyi veya bu göstermelik rütbeleri istemedim. Zaten çoğu zamanda yetkili gözükenlerden fazla çalıştım, çünkü animeou ya çok bağlıydım. Animeou ya bağlılığım da aslında siz üyelere bağlılığımdı. Burayı kuranların arasında değildim, ben de bir üyeydim aslında,. Ancak bu işin gönülden gerdiğini gördükçe ben de kendimi daha çok verdim. Üyelerin ne istediğini hiçbir zaman unutmadım, her zaman ona ulaşmaları için emek verdim. Hiçbir zaman çeviri-encode yapmadım, ancak yapanların emeklerinin üyelere ulaşması için her zaman çok uğraştım… Şu an biz kurucuyuz ve kapatıyoruz diyenlerin siteye adım atmadığı dönemlerde, günlerimi-gecelerimi verip sitedeki linklerin %80 inin ölü olduğu zaman ou ankasının küllerinden tekrar doğdurtmaya çalıştım belki de. İşi torrente kadar getirmeme rağmen, değmezmiş… Bana değmez diyen ama benim onları dinlemediğim herkesten de özür diliyorum şu an. Hiçbir emeğin kurucu egosunu yenemeyeceğini de yaşayarak öğrenmiş oldum, emekleri hiçe saymak çok basitmiş çünkü.

Sonuç olarak ben tepkimi her zaman açık olarak gösterdim, fikri sorulmayan hatta bu gelişmelerden haberi bile olmayan kadro üyelerinin ( çoğu kişinin haberi olmadığını bna ne oldu sorusunu sorup da, ben de birazcık anlattığımda fark ettim ) haklarını sonuna kadar savundum. Ancak bir yandan da hiçbir zaman ikilik yaratmamak için ne yönetim bölümünde ne de forumun genel bölümünde bunları yazmadım. Şimdi yazmamın nedeni de ne olursa olsun herkesin gerçekleri bilmesini gerektiğini düşünmemdir. Yazılanlara kırılacak olanlar olacak, ancak dost acı söyler lafı sanırım buraya da yakışıyor. Bana göre hatalıydınız ve buna karşı durdum. Ama yine de herkesin beni kötü bilmesini tercih ederim, bu sonuca götüren etmenlerden biriyim ne de olsa…

Olanlardan sonra çok kırıldım ve çok yıprandım, ancak kimse ile de kişisel olarak ve arkadaş olarak kötü olmak istemedim hiçbir zaman. Bu yazıdan sonra siz beni nasıl görürsünüz bilemeyeceğim ama benim görüşüm fazla değişmeyecek bu konuda. Belki tek bir kişiyi affedemem, o da arkamdan ben bırakıyorum sen de bırak tarzı mesajlar gönderip herkesi daha da fazla kaosa sürükleyen Peace4ever’dır. Ben hiçbir zaman insanları yanıma çekme, ikilik oluşturma, bölme ve ayırma düşüncelerinde değilken bunların yapılması en çok yaralayanlardan biriydi belki de.

Artık yaptığım şeyden hiç zevk almamama neden olan bu olaylardan sonra da kesinlikle yeni bir oluşuma ve yeni bir siteye gitmeyi düşünmüyorum şu an ( soranlar oldu şimdiden ). Zaten bu olayların çıkması ve devam etmesinde de tüm isteğim tükenmişti ve verdiğim emeklerden, harcadığım saatlerden pişman bile olmuştum artık. Ancak devam etmemin sebebi, kadrodaki diğer kişilerin hala hevesle yaptıkları ve yapmak istedikleri işe zemin oluşturmaya devam etmek istememdi. Eğer çok düşük bir olasılıkla tekrar devam edersem bu işe, yine bu çalışmak isteyen kişilerin isteği ve benden bu ortamı oluşturmamı beklemeleri olur sadece. Onun haricinde, belki sadece dergi işime farklı bir konseptte devam ederim ( tabi dergi ekibim hala isterse )…

Her neyse, çok fazla uzadı sanırım, animeou artık kapanmıştır. Nedenleri ve oluşum evresi budur. Bizi yıldırmaya çalışanlar, linklerimizi sildirenler, sitemizi göçertmeye çalışanlar başaramadığı halde fikir ayrılıklarımız bunu gerçekleştirmiştir. Bunun gerçekleşmesine neden olan biri olarak hepinizden özür diliyorum, her şey gönlünüzce olsun…
rocker_tr
rocker_tr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj  YAGA Cuma Nis. 15, 2011 5:01 pm

Bildiğin "Ben daha haklıyım" gibi çocukca bir kavgaya dönüşmüş işte..
YAGA
YAGA
Admin
Admin

Mesaj  omer_atila Paz Nis. 24, 2011 11:12 pm

animeou tekrardan açılmış ama bu kez forum yok öyle bide dağılma olduğu için serilerin hepsine devam edemiyeceklerini söylüyorlar ama tekrardan hizmete girmiş bulunmakta :)
omer_atila
omer_atila
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5

Mesaj  umityildiz Ptsi Nis. 25, 2011 10:17 pm

Tekrar açılmış. Hayırlı olsun. AnimeOU kapandı. 3110854817
umityildiz
umityildiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 41

http://www.umityildiz.tk/